ویکی پابجی
wikipubg

تاکتیک تیمی و سازماندهی تیم

۱۳۹۸ / ۰۶ / ۲۸ : ۰ : 2,554 : آموزش | کارگاه ویکی پابجی : haamed :

تاکتیک تیمی

پابجی یکی از محبوب ترین بازی های سبک شوتر آنلاین یا FPS هستشن که یکی از دلایل محبوبیت اون نزدیک بودن المان های بازی به واقعیت هستش.

همیشه باید در نظر داشته باشید که بازی کردن در یک تیم یا squad میتونه خیلی متفاوت باشه با solo یا تنها بازی کردن. چون شما ممکنه مسئول مردن هم تیمی خودتون باشید یا حتی ممکنه تیم رو به کشتن بدید.

پس باید یک رویه درست رو پیش بگیرید تا تیم مثل یک ساعت در کنار هم کار کنن و در نهایت منجر به پیروزی بشه.

هر تیم از 4 نفر تشکیل میشه که هر کدوم از اعضا باید یک نقش رو انتخاب کنن و وظایف اون نقش رو به نحو احسن اجرا کنن و اگر هر کدوم از اعضا وظایفش رو بدرستی  انجام نده میتونه عواقب بدی رو برای تیم بهمراه داشته باشه.

 

لیدر یا رهبر تیم

رهبر تیم وظابف بسیار سنگینی داره و معمولا فردی این نقش رو میپذیره که تجربه و اطلاعات قابل توجهی رو از بازی داره. همینطور قدرت تشخیص دشمن در این بازیکن بسیار بالا خواهد بود و دیگر بازیکنان باید به دستورات رهبر گوش دهند تا تیم یک پارچگی خود را حفظ کند.

رهبر تیم معمولا پس از ردیابی دشمن بهترین راه را برای حمله یا مقابله انتخاب میکنند و وظابف هر بازیکن را به اون محول میکند.

اسنایپر یا تک تیر انداز

این نقش یکی از اساسی ترین نقش های بازیست. کسی که این نقش را برعهده میگیرد باید اطلاعات دقیقی از دشمن بدست آورده و در اختیار هم تیمی ها قرار دهد.

اگر هر کدام از اعضا تیم دشمن اسنایپر را ببیند باید خیلی آروم او را بکشید تا اسنایپر در امان بماند.

فرگر یا نارنجک انداز

فرگر وظیفه حمله و ایجاد فشار روی دشمن را دارد. فرگر اگر وظیفه خود را بخوبی انجام دهد میتواند اسنایپر یا دیگر اعضا تیم را از مخمصه و گرفتاری نجات دهد.

پشتیبان

آخرین نقش و یکی از اساسی ترین نقش ها. پشتیبان ممکن است در درگیری ها بصورت مستقیم شرکت نکند اما در نجات پیدا کردن تیم خیلی وقت ها میتواند موثر واقع شود.

معمولا پشتیبان نزدیک به فرگر یا لیدر حرکت میکند تا در صورت نیاز به اون کمک کند.

همچنین وظیفه جمع آوری آیتم های سلامتی و رانندگی در زمان درگیری بر عهده اوست.

 

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

streamers

quick access

join our bIggest community