ویکی پابجی
wikipubg

معرفی بازی پابجی

۱۳۹۷ / ۰۸ / ۲۹ : ۲ : 919 : آموزش | پابجی پی سی | پابجی موبایل : Pasha :

مقدمه

اگر اهل بازی های ویدیویی باشید مطمئنا تاکنون اسم بازی PlayeUnknown’s Battlergrounds یا همان PUBG را شنیده اید ؛برای اینکه راحت تر با بازی پابجی آشنا بشوید ابتدا باید سبک آن را بشناسید،بازی پابجی پدرخوانده بازی ها در سبک بتل رویال است!

ساده ترین تعریف برای این سبک بازی این است که شما باید برای زنده ماندن تلاش کنید و آخرین کسی باشید که زنده می ماند؛ در این صورت است که شما برنده میشوید!

به طور کلی در بازی پابجی،شما نقطه ای از نقشه را انتخاب می کنید و با کمک هواپیما در آن قسمت فرود می آیید سپس با جمع کردن تجهیزات مانند اسلحه، کمک های اولیه،جلیقه ضد گلوله و غیره به بازی ادامه می دهید!

 

شروع بازی

 

انتخاب محل

تمام تصمیمات شما از همان آغاز بازی مهم است. در وهله اول شما باید جای مناسبی برای فرود آمدن پیدا کنید. بازی پابجی دو مپ دارد و هر کدام از این مپ ها چند ناحیه دارند که برخی میان بازیکنان محبوب تر است و درگیری بیشتری در آنها انجام می شود، اما بقیه خلوت تر هستند. همچنین در ناحیه های شلوغ تر معمولا سلاح های بهتر و بیشتری یافت می شود.این باعث می شود که بازی بالانس بیشتری داشته باشد چون بازیکنانی که سلاح های بهتری می خواهند مجبور می شوند به نواحی شلوغ تر بروند و از مهارت خود برای پیشی گرفتن از بقیه استفاده کنند.

بیرون آمدن از هواپیما: معمولا کسی به این قضیه زیاد توجه نمی کند، ولی همین مسئله تعیین می کند که چه کسی زودتر فرود می آید و در نتیجه زودتر به تمامی سلاح ها می رسد. فرود آمدن در واقع فرآیند پیچیده ای نیست و یک قلق نسبتا ساده دارد، اما برای زودتر رسیدن باید بتوانید خوب فاصله ها را تخمین بزنید و سریع تصمیم بگیرید. در وهله اول باید بدانید که هواپیمایی که در هر بازی بازیکنان را جابجا می کند مسیری را به صورت تصادفی انتخاب می کند. یعنی مثلا شما در یک بازی ممکن است دقیقا از روی مدرسه رد شوید ولی در بازی دیگر ممکن است حتی نزدیک آن هم نباشید. یعنی مرحله خروج از هواپیما و انتخاب محل با هم ارتباط نزدیکی دارند.

بخش دوم خود خروج از هواپیما است. نکته اصلی خروج از هواپیما این است که شما تقریبا باید همیشه دستتان را روی W (دکمه حرکت به سمت جلو) نگه دارید. چون این به حرکت شما در هوا سرعت می دهدححح و باعث می شود از دیگر بازیکنان عقب نمانید. مسئله دیگر کنترل موس است. مسیر نگاه شما یا حرکت موس در محور عمودی روی سرعت تاثیرگذار است. مثلا اگر موس خود را هم راستا با خط افق نگه دارید سرعت حرکت رو به جلو (در محور افقی) بیشتر می شود ولی سرعت فرود آمدن کم می شود. به عبارتی دیگر شما با سرعت بیشتری «جلو» می روید ولی با سرعت کمتری «پایین می روید». هم چنین نگاه مستقیم به پایین باعث عکس این قضیه می شود.

 

لوت کردن و درگیری

سبک بازی

بعد از فرود آمدن همه چیز به سبک بازی فردی و ترجیحات شما بستگی دارد. روال عادی کار این است که شما مدتی وقت دارید که سلاح و تجهیزات کافی پیدا کنید تا شانس بیشتری برای پیروزی در درگیری ها و زنده ماندن پیدا کنید. اما اینکه چگونه این کار انجام شود کاملا به خودتان بستگی دارد. برخی دوست دارند به نقاط خلوت تر مپ بروند و هر خانه را با خیال راحت بگردند و وقتی تجهیزات خوبی پیدا کردند درگیری را شروع کنند. این سبک ممکن است کمی کسل کننده باشد اما زنده ماندن شما را تا مراحل آخر بازی تضمین می کند.

اما برخی دیگر دوست دارند همیشه به نقاط شلوغ مپ بروند و بقیه کسانی که مشغول لوت کردن هستند را بکشند. حتی بعضی از بازیکنان بسیار خوب پابجی به محض فرود آمدن یک سلاح سبک مثل کلت یا هفت تیر پیدا می کنند و درگیری را شروع می کنند. این بازیکنان ترجیح می دهند به جای اینکه وقت خود را به جستجوی خانه های خالی بگذرانند بیشتر مشغول درگیری شوند و تجهیزات خود را از جسد کسانی که کشته اند، انتخاب کنند. این روش می تواند بسیار سخت تر باشد ولی به بازی سرعت می بخشد و هیجان انگیزتر از روش قبلی است.

ولی از همه چیز که بگذریم شما در یک بازی شوتر قرار دارید و تا ابد نمی توانید در ساختمان ها و پشت بوته ها پنهان شوید. نهایتا باید از سلاح خود استفاده کنید. چند بازی را در روز فقط صرف یاد گرفتن چگونگی درگیری و قلق تیر زدن با سلاح های مختلف کنید. سعی کنید حدس بزنید حریفان شما در مرحله بعدی چه کار می کنند و آنها را غافلگیر کنید. سعی کنید همیشه در ارتفاق بالاتری نسبت به حریفان خود قرار داشته باشید. همه سلاح ها را امتحان کنید و سعی کنید نحوه کار با هر کدام را یاد بگیرید.

 شما به هر سبکی بازی می کنید باید بدانید که برای پیروزی در مراحل آخر بازی باید همیشه چند سری آیتم داشته باشید:

اولین آیتم مورد نیاز جلیقه و کلاه است. جلیقه و کلاه ها درون بازی سه سطح یا لِوِل متفاوت دارند و جلیقه ها و کلاه های سطح بالاتر در برابر تیرها و چیزهایی که جان شما را کم می کند، مقاوم تر هستند. جلیقه و کلاه سطح یک 30%، سطح دو 40% و سطح سه 55% از صدمه وارد شده از تیرها را کاهش می دهند. یعنی اگر شما جلیقه و کلاه نداشته باشید ممکن است از فاصله نزدیک با سه تیر و یا حتی کمتر بمیرید. بنابراین شما همیشه باید جلیقه و کلاه داشته باشید تا در برابر سلاح های اتوماتیک مثل کلاش و اسکار مقاومت کنید.

دومین سری آیتم، آیتم های کمک های اولیه و جان پر کن ها هستند. این آیتم ها نیز مثل جلیقه و کلاه چند سطح دارند. برای مثال بانداژها درصد کوچکی از جان شما را بر می گردانند ولی جعبه کمک های اولیه همیشه جان شما را به 75% بر می گرداند و جعبه کمک های پزشکی یا مدکیت هم کاملا جان شما را پر می کند.

مسئله دیگر نوار انرژی، نوشابه های انرژی زا و قرص های مسکن هستند. در بازی بالای نواری که میزان جان شما را نشان می دهد یک نوار زرد رنگ دیگر نیز وجود دارد که نشان دهنده میزان انرژی شما است. این نوار به چهار قسمت تقسیم شده و با خوردن نوشابه انرژی زا و قرص مسکن بخشی از این نوارها پر می شوند و هر بخش قدرت های ویژه ای به شما می دهد. هر چهار قسمت جان شما را به تدریج پر می کنند ولی مثل سرعت پر شدن جان در نوار چهارم بسیار بیشتر از نوار اول است. همچنین نوار سوم و چهارم به ترتیب 25% و 35% سرعت بازیکن را زیاد می کنند.

می رسیم به اسلحه. شما می توانید همیشه دو سلاح سنگین و یک سلاح کمری با خود داشته باشید و سلاح های متفاوتی در بازی وجود دارند. بنابراین شما باید همیشه سلاح های مناسبی برای جنگ از راه دور و راه نزدیک داشته باشید تا بتوانید شانس خود را برای کشتن دیگر بازیکنان افزایش دهید. همچنین، تمامی سلاح ها تجهیزات مختلفی مخصوص به خود دارند که با استفاده از هرکدام می توانید سلاح خود را تقویت کنید. برای مثال برخی میزان لگد زدن اسلحه را کاهش می دهند و برخی دیگر نور حاصل از شلیک را کم می کنند تا بازیکنان سخت تر شما را پیدا کنند.

تحرک

حرکت یکی از مهم ترین نکات و کلید اصلی پیروزی در این بازی است. شما باید همیشه در حال حرکت باشید. در پابجی هیچوقت نمی توان از امن بودن مطمئن شد. ممکن است در هر لحظه از فاصله بسیار دور با سلاح هایی مثل AWM یا Kar98 با یک تیر بمیرید و مجبور شوید بازی را از نو شروع کنید. پس حتی در زمانی که می خواهید جایی منتظر بمانید هم یک محوطه کوچک برای خود تعیین کرده و در آن حرکت کنید. تیر زدن به هدف های متحرک حتی در فواصل نزدیک هم سخت تر است.

در نهایت همیشه گوش به زنگ باشید و سعی کنید همیشه خود را در موقعیت بهتری نسبت به بقیه بازیکنان قرار دهید.چون در این بازی موقعیت، تجهیزات و تصمیماتی که می گیرید به اندازه مهارت شما اهمیت دارد.

2 دیدگاه در دسترس است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

streamers

quick access

join our bIggest community