روز دوشنبه سیزدهم اسفند راه حل پیشنهادی در انجمن رسمی پابجی توسط این تیم تایید شدو مشخص شد که مشکل اتصال ایران به پابجی از داخل کشور می باشد.
جزئیات این پیام به شرح زیر است:

You can try using a VPN and see if that allows you to connect. If it works, then you should contact your ISP’s to find out why you are unable to connect without one.

 

I have seen previous threads from people who are also from Iran who have suggested that the country could be blocking the connection. If this is the case, then PUBG will be unable to do anything about it as it is not a problem at their end and will need to be taken up at your ISP’s end.

ترجمه:

شما میتوانید از VPN استفاده کنید و درصورتی که مشکل حل شد باید از ارائه دهنده سرویس خود علت را جویا شوید.

ما قبلا راه حل را به بازیکنان ایرانی پیشنهاد داده ایم که ایران میتواند این اتصال را مسدود کند. اگر مشکل این است پابجی نمی تواند کاری انجام دهد زیرا شما در پایان باید از ISP استفاده کنید.

ISP همان مخفف عبارت Internet Provider Service که به معنای شرکت ارائه دهنده اینترنت است

از آنجایی که تمام شرکت ها از یک مشکل یکسان رنج میبرند و این ایراد تنها به یک شرکت مثل ایرانسل یا شاتل محدود نیست مشخص میشود که مشکل از زیر ساخت است و باید دولت به این مشکل رسیدگی کند.

حال ما بعد از درخواست پیگیری از پابجی و گذشت چند روز متوجه شدیم که مشکل اتصال ما از داخل کشور است و باید برای حل مشکل خود دست به کار شویم و از مسئولین درخواست کنیم تا به مشکل ما رسیدگی کنند.

بعد از آپدیت 28 پابجی و تعویض سرور ها چند روزی بازیکنان ایرانی میتوانستند به راحتی و بدون مشکل به بازی بپردازند و از بازی پابجی لذت ببرند اما درست بعد از سه چهار روز مجدد با ارور ها و کرش های متعدد رو به رو شدند و برای همه روشن شد که مشکل از ایران نیست و پابجی به کاربران ایرانی دروغ میگوید. پابجی ایران و کاربران ایرانی را تحریم کرده و تیم پشتیبانی آن این ماموریت  را دارند که در صورت گزارش مشکل را به گردن ISP بیندازند.

در حال حاضر کاری از دست تیم ویکی پابجی ساخته نیست اما با بزرگ تر شدن خانواده ویکی پابجی قطعا میتوانیم صدای خود را به گوش جهانیان برسانیم و از حق خود دفاع کنیم.