سلام به دنبال کنندگان ویکی پابجی. ما در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه پینگ خود را کاهش دهید. قبل از آن که شما از روش های این مطلب استفاده کنید ابتدا باید در ارتباط با مسائل زیر آگاهی داشته باشید؛ پس با ما همراه باشید.

پینگ چیست؟

به فاصله ی زمانی اتصال دو دستگاه به یک دیگر پینگ گفته می شود. در حوزه بازی منظور از پینگ، اتصال بازی شما با سرور بازی است که با یک عدد نمایش داده می شود که واحد آن میلی ثانیه(ms) است.هر چه این عدد کمتر باشد،اتصال شما به سرور بازی قوی تر خواهد بود و لگ کمتری خواهید داشت.

منظور از Packet loss چیست؟

به زبان ساده زمانی که شما اطلاعاتی را به سرور می فرستید این اطلاعات به صورت یک پاکت در می آید و به سرور فرستاده می شود. زمانی پینگ شما نوسان داشته باشد باعث آسیب رسیدن به این پاکت شده و سرور نمی تواند پاکت را بخواند، در نتیجه پاکت از بین می رود و شما باید دوباره اطلاعات را بفرستید. به این اتفاق Packet loss گفته می شود.

آیا سرعت بالا به معنای داشتن پینگ مناسب است؟

خیر، داشتن سرعت بالا لزوما به معنای داشتن اتصال قوی نیست.گاهی داشتن سرعت بالا باعث ایجاد نوسان در ping و داشتن packet loss نیز می شود.

بررسی پینگ

برای انجام روش ها ابتدا باید پینگ بگیریم؛اما این نکته را به یاد داشته باشید که سیستمتان با کابل Ethernet به مودم متصل باشد؛ زیرا اتصال با Wifi نوسان پینگ را افزایش می دهد.

 1. ابتدا با کلیک کردن بر روی دکمه ویندوز و دکمه R به صورت همزمان، پنجره Run باز می شود.
 2. سپس در این پنجره کلمه cmd را تایپ کرده و دکمه Enter را میزنیم.
 3. در پنجره ای که باز می شود، عبارت ping 4.2.2.4 را نوشته و دکمه Enter را میزنیم.
 4. حال برنامه cmd پینگ شما را بررسی می کند و میانگین پینگ شما را نشان می دهد.
 5. اما شما برای اینکه متوجه شوید نوسان پینگ دارید یا خیر باید میزان فاصله 4 عدد در گزینه time را برسی کنید.اگر نوسان بالایی داشتید با سرویس دهنده خود تماس گرفته و بخواهید مشکلتان را برطرف کنند.
قبل از انجام این کار مطمئن شوید کسی به مودم متصل نباشد و همچنین سیستم شما از اینترنت استفاده نکند.

مرحله 1 و 2

مرحله 3 تا 5

در 4 خط اول گزینه time نشان دهنده پینگ شما است. و در خط  آخر گزینه Average میانگین پینگ شما را نمایش می دهد.

روش های کاهش پینگ

 • اگر سرویس دهنده شما شاتل است؛ می توانید از پشتیبانی بخواهید که حالت Game را فعال کند تا پینگ شما کاهش یابد.
 • اگر سرویس دهنده شما حالت گیم ارائه نمی دهد سرعت سرویس خود را کاهش دهید تا پینگتان قوی شود. و توجه داشته باشید حداقل سرعت برای بازی 2 Mbps هست.
 • مطمئن باشید هیچکدام از برنامه ها هنگام بازی از اینترنت شما استفاده نمیکند.
 • ویندوز آپدیت را غیر فعال کنید.
 • از فیلترشکن هایی اسفاده کنید که سرور های اروپایی قدرتمندی بهره‌مند باشند و لازم هم نیست که حتما از شرکت های خارجی آن را خریداری کنید.
 • از سرویس های کاهش پینگ استفاده کنید.
زمانی از روش ها استفاده کنید که مطمئن شدید خط تلفن شما هیچ گونه مشکل و نویزی را دارا نباشد. و در صورت مشکل حتما با سرویس دهنده اینترنت خود تماس بگیرید.

اگر سوالی در این رابطه داشتید؛ حتما دیدگاه خود را ثبت کنید. ممنون که با ما همراه بودید.