ویکی پابجی
wikipubg

چطور در پابجی پیشرفت کنیم؟

۱۳۹۷ / ۱۲ / ۲۸ : ۱ : 7,875 : آموزش : haamed :

آموزش قدم به قدم پابجی

یکی از مشکلاتی که همواره بازیکنان با آن دست و پنجه نرم میکنند درجا زدن در بازی پابجی و کلافه شدن بازیکن از مردن های پی در پی از مکان های نامعلوم هست که بازیکنان را با وجود خرید بازی دلسرد میکند. امروز با ما همراه باشید تا با هم بررسی کنیم که چطور می توان در بازی پابجی راحت تر و سریع تر از دیگران پیشرفت کرد.

اکثر گیمر هایی که نسخه کامپیوتر یا دیگر پلتفرم ها را خریداری میکنند نسخه موبایل را تجربه کرده و فکر میکنند نسخه های اصلی  پابجی به همان سادگی طراحی شده اند و شما میتوانید از هر 5 سرور به 2 پیروزی دست پیدا کنید بدون این که استرسی را تحمل کنید و سختی بکشید، اما اینطور نیست.

سرور های پابجی موبایل مملو از ربات هایی هستند که در این سرور ها وارد میشوند و آزاری به بازیکن نمیرسانند. عملکرد این ربات ها بگونه ای است که از فاصله دور به سمت شما حرکت میکنند و اگر مورد اصابت گلوله قرار نگیرند در فاصله مشخصی از شما می ایستند و با تاخیر نسبتاً طولانی شروع به تیر اندازی با فاصله میکنند، و شما به راحتی میتوانید این دسته از دشمنان را از پیش رو بردارید.

حال برگردیم به موضوع اصلی. وقتی بازیکنان از این فضا به فضای کاملا واقعی پابجی PC منتقل میشوند ابتدا با کمی سردرگمی مواجه میشوند چون بر روی نقشه نه خبری از رد پا هست و نه خبری از جهت شلیک گلوله. اما باید چه کار کرد؟ از هر گیمری سوال کنید به شما تنها یک جواب میدهد: تجربه

و واقعاً جواب همین است اما چطور میشود سریع تر تجربه کسب کرد؟

دوره اول – کاملا مبتدی

جایی فرود آیید که مطمئن باشید در یک سمت دشمنی نیست!

منظور چیست؟!

به عنوان مثال نقشه ای مثل سنهاک در واقع یک خشکی بزرگ است که در میان آب گرفتار شده است. شما مسلماً اگر در بوت کمپ یا پارادایس فرود بیایید توسط اولین دشمن کشته خواهید شد اما اگر در قسمت هایی که در حاشیه نقشه هستند فرود بیایید هم با تعداد دشمن بسیار کمتری روبه رو هستید و هم فرصت این را دارید که به نقشه عادت کنید و قرار گیری در شرایط مختلف برایتان عادی شود.

خیلی از شما وقتی استریم نگاه میکنید دشمن را نمیبینید اما استریمر میبیند و با او به مقابله میپردازد. دلیل این اتفاق این است که استریمر به شرایط نقشه عادت دارد و دیگر با حرکت شاخه درخت حواسش پرت نمیشود.

از مکان های شلوغ در روزهای آغازین پرهیز کنید

بگذارید یک مثال بزنیم. وقتی شما به یک خانه برای اولین بار پا میگذارید به همه چیز دقت میکنید چون برای شما تازگی دارد اما وقتی آن خانه شد محل زندگی شما و مدت ها از زندگی کردن در آن گذشت دیگر جزئیات به چشم نمی آید. در پابجی هم دقیقاً همینطور است.

هرچه در روزهای آغازین بازی اطرافتان خلوت تر باشد بهتر است زیرا هر بار که شما بصورت غیر منتظره توسط یک بازیکن کشته میشوید روی روحیه شما تاثیر میگذارد و دلسرد میشوید و هر پیروزی برای شما انگیزه ای دوچندان خواهد بود.

در میان نقشه ها بهترین نقشه برای این شرایط ارنگل (Erangel) است زیرا فضای سبز زیادی برای پنهان شدن دارد و یکی از نقشه های بزرگ بازی است که میتوانید زمان طولانی از دید دشمن دور بمانید.

تا میتوانید در این روز ها به ماجراجویی در نقشه بپردازید و تجربه کسب کنید شیوه های پنهان شدن و پیک کردن را امتحان و تمرین کنید. (پیک یا Peek به معنی خم شدن به یک سمت).

دوره دوم – ابتدای راه

سعی کنید خود را محک بزنید!

در تمام نقشه ها همانطور که در برخی قسمت ها هیچکس فرود نمی آید قسمت هایی هم هست که اکثر مواقع بیش از دو نفر در آن فرود نمی آیند. این اماکن بهترین جا برای محک زدن شماست. سعی کنید خوب گوش کنید تا به صدای پای دشمن مسلط شوید. صدای پا در مکان های مختلف متفاوت است. داخل اتاق چوبی، داخل ساختمان، روی چمن، روی سقف شیروانی، طبقه بالا، طبقه پایین. پابجی بگونه ای طراحی شده که صدای پا موقعیت مکانی دقیق شما را لو میدهد پس میتوانید با تمرین حداکثر استفاده را از این امکان بکنید.

 

معمولا شما دراین دوره در هر بازی می توانید بین 2-5 نفر را بکشید

پابجی موبایل برای اسلحه های خود لگد نسبتاً کمی در نظر گرفته اما در دیگر پلتفرم ها اینطور نیست. کم لگد ترین اسلحه ها SMG ها هستند پس سعی کنید از این دسته استفاده کنید تا لگد اسلحه شما را کلافه و سردرگم نکند.

در این دوره میتوانید مقداری از لذت پابجی را تجربه کنید به شرطی که برای ورود به این دوره عجله نکنید و قبل از آن خوب در نقاط خلوت نقشه تجربه کسب کرده باشید.

اگر باز هم در درگیری ها کشته شدید به این معنی است که تجربه کافی برای بازی ندارید یا نمی توانید به درستی نشانه بگیرید که خودتان کاملا به ایراد کارتان مسلط خواهید بود. برای حل این مشکل میتوانید به میدان تمرین یا Training mode بروید و روی نشانگیری و تیر اندازی خود کار کنید.

دوره سوم- حرفه ای تر از قبل

کمپ ها را درنوردید!!

اگر دقت کرده باشید درنقشه سنهاک بغیر از بوت کمپ که کمپ مرکزی نقشه است سه کمپ دیگر وجود دارد که اطراف نقشه هستند و معمولا در هر سرور نصب آن جمعیتی که به بوت کمپ میروند به این کمپ ها میروند.

این کمپ ها باید هدف بعدی شما باشد. اکنون شما آنقدر تجربه بدست آورده اید که بتوانید از پس خود در مقابل دیگر دشمنان برآیید. سعی کنید در فاصله ی مناسب از هواپیما خارج شوید تا قبل از همه به زمین برسید. اگر به نقشه توجه کنید نقشه به خانه های بزرگ مربع شکل تقسیم شده است که با زوم کردن میبینید هر کدام از این مربع ها از مربع های کوچک تری تشکیل شده اند. داخل هر مربع بزرگ 100 مربع کوچک است که این مربع های کوچک معادل صد متر و مربع های بزرگ معادل یک کیلومتر در بازی هستند.

برای فرود آمدن بهتر است در فاصله ی 1300-1500 متری از مقصد از هواپیما خارج شوید و به این نکته توجه کنید که شما باید در فاصله 200 متری مقصد جهت خود را کاملا به سمت زمین بگیرید تا حد فاصل جایی که چتر باز میشود و زمین را سریع تر طی کنید.

مدیریت کوله پشتی

مسئله مهم در این بخش مدیریت کوله پشتی هست. در این دوره شما معمولا هر چقدر که کیفتون جا داشته باشه تیر برمیدارید چون ترس تموم شدن تیر همیشه همراهتونه. اما این کار کاملا اشتباست به چند دلیل.
 1. در بعضی شرایط ممکنه نیاز داشته باشید که یه چیز رو سریع بردارید ولی جا نداشته باشید
 2. ممکنه شما فکر کنید یه چیز رو برداشتید ولی کیفتون پر بوده و نتونستید
 3. اگر داخل کیف زیاد شلوغ باشه نمیتونید با سریع ترین حالت ممکن لوت کنید

اما چطور کیف را مدیریت کنیم؟

 • برای یک اسلحه AR یا SMG تعداد 200 تیر کافی و شاید مقداری هم زیاد باشد پس مطمئن باشید که شما در یک درگیری بیشتر از 5 خشاب استفاده نمیکنید. قبل از استفاده از این تعداد تیر یا پیروز میشوید و یا شکست میخورید. پس کیف خود را انباشته نکنید.
 • برای SR مقدار 50 تیر و برای DMR مقدار 80 تیر کافیست.
 • سعی کنید همیشه در بازی های تیمی دودزا بهمراه داشته باشید تا در شرایطی که چیزی اطراف خود برای پنهان شدن ندارید به دادتان برسد
 • تجهیزات اضافی را به امید پیدا کردن اسلحه بهتر حمل نکنید. هرچقدر که از زمان شروع سرور میگذرد لوت خوب بین بازیکن ها پخش میشود پس اگر نفر بعدی را بکشید از نفر قبلی 100% لوت بهتری خواهید داشت و به همین ترتیب. پس اگر در درگیری بعدی پیروز باشید لوت بهتری خواهید داشت.
 • برای بسته های سلامتی به اعداد زیر توجه کنید
  • First Aid: حداکثر 4 عدد
  • Bandage: حداکثر 7 تا
  • Painkiller و  Energy Drink : حداکثر 7 تا

اکنون شما میتوانید کاملا احساس کنید که چقدر نسبت به قبل فرق کردید و میتوانید از پیروزی های پی در پی در این کمپ ها لذت ببرید و رنک خوبی در پابجی کسب کنید. نکته ی اساسی در این دوره این است که باید بدانید در چه زمانی حرکت کنید، جای خود را عوض کنید یا ثابت بایستید تا از گزند دشمنان در امان باشید و همچنین در این دوره بصورت ناخودآگاه با شیوه های فریب دشمن آشنا خواهید شد.

دوره پایانی – Chicken Dinner

شما در این دوره یکی از حرفه هایی هستید که شیوه بازیتان برای خیلی ها جذاب است و میتوانید به هر نقطه از نقشه که بخواهید پا بگذارید و پیروز خارج شوید. اما مغرور نشوید چون پابجی همانند یک جهان واقعی شرایطی را به شما تحمیل میکند که برای هرکسی سخت است و باعث شکست شما میشود.

برای نگه داشتن خود در این سطح به مکان های شلوغ مثل بوت کمپ یا پارادایس بروید و سعی کنید بین زمان های بازی خود فاصله نیندازید چون باعث افت کردن شما میشود پس همانند غذا خوردن بازی کنید تا همیشه در اوج باشید.

ما تمام نظرات شما را بررسی میکنیم و از خواندن آنها لذت میبریم پس نظرات خود را در انتهای این مطلب برای ما بنویسید.

 

1 دیدگاه در دسترس است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  حسین گفت:

  در تاریخ ۱۷ / ۰۷ / ۱۳۹۸ | ساعت ۰۲ : ۴۰

  اگر نظر من را بخواهی، بهتر بود همه‌ی توضیحات همراه گیم‌پلی می‌بود.

  پاسخ این دیدگاه را می پسندم

streamers

quick access

join our bIggest community