ویکی پابجی
wikipubg

افزایش FPS با PUBG Graphic Settings

۱۳۹۷ / ۱۰ / ۲۷ : ۰ : 7,871 : آموزش | پابجی پی سی : Pasha :

مقدمه

امروزه بیشترین دغدغه ی بازیکنان بازی های ویدیویی،بخصوص کاربران پی سی،داشتن بالاترین (FPS(Frame per Second با پایین ترین قدرت سخت افزار یا حتی با سخت افزار لپ تاپ هاست.در این مطلب می خواهیم به شما آموزش دهیم که چگونه نرخ فریم بهتری در بازی پابجی با ایجاد تغییر در Graphics settings داشته باشید.

گرافیک بازی در طول زمان

اگر شما از کسانی باشید که از اوایل انتشار بازی در حالت Early Access با پابجی همرا بوده باشید؛کاملا متوجه تغییرات گرافیکی در بازی تا به امروز شده اید.این بازی در ابتدا حتی بر روی قدرتمند ترین کارت های گرافیکی نیز نرخ فریم بالای ۵۰ نیز نمی داد؛زیرا بازی برای تمام کارت های گرافیکی بهینه سازی نشده بود تا زمانی که نسخه ی اصلی بازی در دسترس کاربران قرار گرفت.البته هنوز هم برروی برخی از کارت های گرافیکی AMD series نواقصی وجود دارد.

تنظیمات گرافیکی بازی پابجی

بهترین تنظیمات برای کسانی که دوست دارند بازی را به طور حرفه ای و با نرخ فریم مناسب بازی کنند بصورت زیر است.
نکته:((تنظیمات زیر حاصل تجربه ی ویکی پابجی و پرسش از استریمر های Shroud،Dr.Disrespect و TSM_Viss است.

 

Option Recommended Setting
Windows mode Fullscreen (Windowed)
Display resolution 1920×1080 or your monitor resolution
Camera FOV 90-103
Brightness 50-70
Overall Quality custom
Screen Scale 100
Anti-Aliasing Very Low
Post-Processing Very Low/Low
Shadows Very Low/Low
Textures Medium-Ultra
Effects Very Low
Foliage Very Low
View Distance Medium-Ultra

 

حداقل سیستم مورد نیاز برای بازی پابجی

بهتر است سخت افزار شما دارای مشخصات زیر باشد در غیر این صورت بازی بدون مشکل اجرا نخواهد شد.

حداقل سیستم مورد نیاز مشخصات سیستم
64-bit Windows 7, Windows 8.1, Windows 10 سیستم عامل
intel core i3-4340 / AMD FX-6300 پردازشگر
6 GB RAM حافظه
Nvidia GeForce GTX 660 2GB / AMD Radeon HD 7850 2GB کارت گرافیک
Version 11 DirectX
پینگی بین ۱۱۰ تا ۸۰ وپایین تر شبکه
گیگابایت 30 فضای ذخیره سازی

توضیح اجزای تنظیمات

 1. حالت پنجره(Window Mode):این بخش به صلیقه ی شما بستگی دارد که بخواهید بازی به صورت پنجره ای یا بصورت تمام صفحه به شما نمایش داده شود؛که به صورت پیش فرض این بخش روی تمام صفحه(full screen) قرار دارد.
 2. رزولوشن تصویر(Display Resolution):در این بخش شما باید رزولوشن تصویر خود را انتخاب کنید که اعداد این قسمت بستگی به نمایشگر شما دارد؛پیشنهاد ما به شما این است که رزولوشن را حد وسط قرار دهید تا کیفیت تصویر بازی افت زیادی نداشته باشد.اما باز هم این به سیستم شما بستگی دارد که بتواندتصویر را با کیفیت بالا و بدون تاخیر رندر کند یا خیر!
 3. دوربین FOV:این بخش برای کسانی که FPP یعنی اول شخص بازی می کنند بسیار مهم است. در این بخش شما باید زاویه ی دید خود را تنظیم کنید، که باز هم تنظیم این بخش به شما بستگی دارد.البته بیشتر بازیکنان خوب زاویه ی دید خود را بین ۹۰ تا ۱۰۳ انتخاب می کنند.
 4. روشنایی(‌Brightness):این بخش نیز کاملا بستگی به خودتان دارد که دوست دارید بازی روشنایی بیشتر و یا کمتری داشته باشد؛البته بر روی نرخ فریم تاثیر زیادی نمی گذارد.معمولا بازیکنان روشناییی را بین ۵۰ تا ۶۰ قرار می دهند.
 5. کیفیت کلی(Overall Quality):در این قسمت شما می توانید از ۵ حالت گرافیکی یکی را انتخاب کنید.ترتیب میزان کیفیت ۵ حالت به صورت زیر است.
  very low<low<medium<high<ultra
 6. مقیاس صفحه(screen scale):این بخش برای کاهش لبه های “شکسته” در بازی است و در این بخش شما میتوانید وضوح تصویر را بالا تر نیز ببرید.که ما پیشنهاد میکنیم عدد آن را روی ۱۰۰ قرار دهید ولی اگر سخت افزار قدرتمندی دارید آن را می توانید بالا هم ببرید. اما با بالا بردن آن نرخ فریمتان کاهش می یابد.
 7. Anti-Aliasing:با استفاده از anti-aliasing نیز ظاهر خطوط متخلخل را کاهش می دهد،اما در برخی از بازی ها می تواند تاثیر قابل توجهی بر عملکرد داشته باشد.این بخش نقش به سزایی در نرخ فریم(FPS) دارد.بهتر است ان را روی very low قرار دهیم.
 8. پس پردازش(Post Processing): این بخش کیفیت کلی تصویر پس از رندر را افزایش می دهد و تاثیر بسیار زیادی بر نرخ فریم می گذارد که بهتر است آن را روی very low قرار دهید.
 9. بافت صفحه(Textures):یکی از بخش هایی که می تواند روی بازی شما تاثیر بسیار زیادی بگذارد همین قسمت است.وتاثیر بسیار مثبتی بر روی FPS نزخ فریم می گذارد.در واقع باعثشما راحت تر بافت های تصویر بازی را تشخیص دهید و باعث میشود بازیکنان را راحت تر تشخیص دهید.بازیکنان حرفه ای معمولا این بخش را روی medium یا ultra قرار میدهند که پیشنهاد ما به شما medium است.
 10. اثرات(Effects): گرافیک مواردی مانند انفجار،پخش خون،ظاهر دود،باران و برف توسط این بخش تنظیم می شود.این بخش بر روی نرخ فریم به نظر می رسد از پچ به پچ متفاوت است، اما می تواند قابل توجه نیز باشد.پیشنهاد ما به شما این است که روی low یا very low قرار دهید.
 11. شاخ و برگ(Foliage):گرافیک مواردی مانند درختان،چمن ها و گیاهان به این بخش مرتبط است.تمامی توضیخات بخش اثرات نیز،برای این بخش صدق میکند. بهتر است آن را متناسب با effects تنظیم کرد.
 12. شعاع دید(View Distance):این بخش به بازیکن کمک می کند تا شعاع دیدش را افزایش دهد.به عنوان مثال شما اگر آن را روی very low تنظیم کنید کوچک ترین تغییر در فاصله ی نزدیک را متوجه میشوید؛و بلعکس.این بخش نیز روی رندر تصاویر نیز نقش به سزایی دارد. پیشنهاد ما به شما این است که آن را روی Medium قرار دهید.اما اگر آن را روی حالت very low قرار دهید،به راحتی کسانی که در دور دست هستند را خواهید یافت.
 13. V-Sync:بهتر است این مورد را خاموش نگه دارد. V-Sync یک نوع تنظیماتی است که باعث می شود سرعت فریم بازی شما با سرعت تازه سازی مانیتور شما هماهنگ شود تا چیزهایی مانند پاره شدن صفحه و نمایش آثار هنری ظاهر شود.با این حال، از لحاظ FPS بسیار پرهزینه است و جنبه های منفی دارد و نرخ فریم را کاهش می دهد.
 14. Motion Blur:همانند V-Sync است و بهتر است به طور پیش فرض این بخش را خاموش نگه دارید.

موفق باشید

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

streamers

quick access

join our bIggest community