ویکی پابجی
wikipubg

راهنمای استفاده از تجهیزات

۱۳۹۷ / ۱۲ / ۱۸ : ۰ : 1,994 : آموزش : Pasha :

در این مطلب قصد داریم شما را با عملکرد تجهیزات اسلحه در بازی پابجی و تاثیر آنها بر روی اسلحه و چگونگی تطبیق آنها با یک دیگر آشنا کنیم؛ پس با ما همراه باشید.

به طورکلی تجهیزات اسلحه ها را می توان به ۵ دسته  تقسیم کرد، که عبارتند از:

  • Scopes
  • Magazines
  • Muzzles
  • Grips
  • stocks

دوربین ها(Scopes): هدف از استفاده آنها دیدن حریف در فواصل مختلف است

خشاب ها(Magazines): هدف ازاستفاده آنها بالا بردن تعداد گلوله هایی است که در خشاب جای می گیرد.

خفه کن ها(Muzzles): خفه کن ها نیز معمولا برای کاهش صدا، فلش و  بالا بردن دقت گلوله نیز استفاده می شوند.

لگدگیرها(Grips): هدف لگدگیر ها همان گونه که از نامشان پیداست کاهش لگد اسلحه است.

قنداق ها(Stocks): هدف از استفاده آنها کاهش احساس لگد اسلحه است

برای آشنایی با ظاهر و ویژگی های این تجهیزات می توانید به بخش اطلاعات بازی سایت مراجعه کرده و به بخش تجهیزات بروید.

چگونه این تجهیزات را با هم تطبیق دهیم؟

شاید این سوال برای شما هم ایجاد شده باشد که چرا بعضی از بازیکنان به جای  استفاده از Suppressor ها از Compensator ها استفاده می کنند؛ و به جای جنگیدن بی صدا با حریف، تصمیم میگرند که با صدا اسلحه کنار بیایند؛ جواب این سوال را با خواندن چند خط بعدی متوجه خواهید شد.

برای این که ما اسلحه ای مناسب تر داشته باشیم؛ باید آن را نسبت به استفاده ای که از آن می خواهیم انجام دهیم، تجهیز کنیم. به عنوان مثال عکس زیر را مشاهده کنید.

Choosing-Attachments

استفاده از انواع Stock ها و Mag بستگی به لوت شما دارد و بودن آن ها در بخش تجهیزات ضروری است!

همان طور که در عکس بالا مشاهده می کنید؛ برای درگیری نزدیک از تجهیزات Compensaor،Half grip،Red dot استفاده شده است؛ و برای درگیری های با فاصله از Suppressor،Light grip و Scope 4x استفاده شده است.

علت استفاده از این تجهیزات

در درگیری نزدیک

در درگیری نزدیک به دلیل این که Compensator نسبت به صدا خفه کن های دیگر لگد اسلحه را نیز کاهش می دهد در نتیجه بیشتر بازیکنان حرفه از آن استفاده می کنند؛ همان طور که در مطلب آشنایی با لگدگیر ها گفتیم Half grip بهترین گریپ برای spray  است. با کنار هم قرار دادن این لگدگیر و خفه کن اسلحه شما برای درگیری نزدیک و حالت Auto بسیار کشنده می شود و شما کمتر لگد اسلحه را احساس خواهید کرد.

بعد از آپدیت شماره ی ۲۵ که Canted sight نیز اضافه شد؛ باعث شد که بازیکنان بتوانند از یک اسلحه همزمان برای درگیری نزدیک دور استفاده کنند.

در درگیری با فاصله

در درگیری هایی با فاصله زیاد همان گونه که می بینید، از Suppressor استفاده شده است تا دقت گلوله در یک نقطه افزایش یابد و به دلیل این که صدای اسلحه را بسیار کاهش می دهد موجب می شود که حریفتان نتواند جای شما را به راحتی تشخیص دهد البته در صورت پیدا نشدن این صدا خفه کن می توانید از Flash hider نیز استفاده کنید و تفاوتش با Suppressor این است که صدا را کاهش نمی دهد. در حالت single shot به دلیل این که شما در فاصله دور هستید و نیاز دارید که گلوله با دقت بسیار بالا به حریف برخورد کند باید از light grip یا vertical grip  استفاده کنید. برای یادگیری اولویت های انتخاب نوع لگدگیر ها به مطلب آشنایی با لگدگیر ها مراجعه کنید!

با نکات ذکر شده می توانید تمامی اسلحه ها را برای نوع استفاده ی خود تجهیز کنید. و با مراجعه کردن به بخش Statistics می توانید تمامی اطلاعات راجب پابجی را مطالعه کنید. ممنون که با ویکی پابجی همراه بودید.

اولین دیدگاه را شما ثبت کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

streamers

quick access

join our bIggest community